• YDS-Deneme
  • ispanyolca
  • 60_indirim
  • YDS
  • Come_to_DIALOGUE
  • Memur-Sen
  • YDS
  • ALMANCA
  • LYS-5
  • proficiency
  • Junior_2016_Eylul
Menü

TOEFL Nedir?

TOEFL (Test Of English As a Foreign Language), ana dili İngilizce olmayanların akademik İngilizce bilgi seviyesini ölçme amacıyla ETS (Educational Testing Service) firması tarafından düzenlenen bir sınavdır. Dünya üzerinde 130'dan fazla ülkede 9.000'den fazla kurum tarafından kabul edilmekte, Türkiye'de ÖSYM ve özel kurumlar tarafından kabul edilmektedir.

TOEFL sınavının sonucunda alınan belgenin geçerlilik süresini her kurum kendisi belirlemekle birlikte genellikle iki yıl geçerli kabul edilmektedir. Amerika'daki üniversitelerin çoğu son bir yıl içinde alınmış TOEFL belgesi istemektedir.

TOEFL iBT Nedir?

clock-toefl

Kağıt üzerinde uygulanan TOEFL PBT (Paper-Based Test) yalnızca TOEFL iBT uygulanamayan ülkelerde yapılmaktadır. Ülkemizde belli başlı şehirlerdeki yetkili sınav merkezlerinde yalnızca TOEFL iBT (Internet-Based Test) uygulanmaktadır. İstanbul'da hemen hemen her Cuma ve Cumartesi günü sınav yapılmaktadır.

TOEFL iBT sınavında "dört temel beceri" olarak adlandırılan OKUMA, YAZMA, KONUŞMA ve DİNLEME becerileri ölçülmektedir. Bu sınavda başarılı olabilmek için Advanced seviyesinde İngilizce bilmeniz gerekmektedir. Sınav yaklaşık 4,5 saat sürmektedir. Toplam 120 puan üzerinden değerlendirilen sınavın bölümleri aşağıdaki gibidir:

Bölüm
Puan
Süre
Soru Sayısı
Açıklama
Okuma
30 puan
60-80 dakika
36-56 soru
Akademik metinlerde 3 veya 4 parça okuma ve sorulara cevap verme.
Dinleme
30 puan
60-90 dakika
34-51 soru
Konuşmaları, sınıf tartışmalarını ve sohbetleri dinleme, ardından soruları yanıtlama.
ARA
-
10 dakika
-
Zorunlu ARA
Konuşma
30 puan
20 dakika
6 görev
Bilinen bir konu ile ilgili fikir belirtme, okuma ve dinleme görevlerine göre konuşma.
Yazma
30 puan
50 dakika
2 görev
Okuma ve dinleme görevlerine göre kompozisyon yanıtları yazma, yazarak bir fikri destekleme.

Sınavınızın değerlendirmeye alınabilmesi ve resmi bir puan alabilmeniz için Okuma ve Dinleme bölümlerinin her birinde en az birer soru yanıtlamanız, en az bir kompozisyon yazmanız ve en az bir Konuşma görevini tamamlamanız gerekir.

Sınavda standart İngilizce Q klavye kullanıldığından sınavdan önce bir İngilizce Q klavyede yazma alıştırması yapmanız tavsiye edilir. Sınava kayıt işlemlerini adaylar buradaki linkten internet üzerinde kendileri yapmaktadırlar. Sınava giriş için 12 günlük süre sınırı vardır; mevcut bir sınav randevunuz varsa bu sınav randevusundan itibaren 12 gün içinde başka bir sınav için randevu alamazsınız. Sınava girerken, üzerinde kayıt numaranız olan Kayıt Onay belgeniz ile fotoğraflı bir geçerli kimlik belgenizin yanınızda bulunması zorunludur.

DIALOGUE TOEFL Kursu

tefl-ibt

DIALOGUE Fatih Şubemiz TOEFL yetkili sınav merkezidir. Tüm şubelerimizde TOEFL Kursu eğitimlerimiz, bu alanda uzmanlaşmış öğretmenlerimiz tarafından sunulmaktadır. En az Intermediate seviyesinde İngilizce bilgisi olan öğrencilerin katılabildiği TOEFL Kurslarımız şu bölümlerden oluşmaktadır:

TOEFL Kursu Program 1 (Ön Hazırlık)
İngilizce bilgi seviyesi yeterli olmayan, Upper-Intermediate seviyesinin altındaki adaylara yönelik programdır. Betty S. Azar'ın Understanding and Using English Grammar gibi yardımcı kitaplarla ileri seviyede dilbilgisi çalışmasının ardından okuma, dinleme, konuşma ve yazma çalışmaları yapılır.

TOEFL Kursu Program 2 (Sınava Hazırlık)
İngilizce bilgi seviyesi yeterli olan, Upper-Intermediate ya da Advanced seviyesindeki adaylara yönelik olan programdır. TOEFL sınavına hazırlık kurslarımızda soru çözüm teknikleri ve sınav süresini iyi değerlendirme becerisi öğrencilerimize kazandırılır.

TOEFL kurslarımızla ilgili detaylı bilgi almak için 0212 621 70 62 numaralı telefon numarasından İstanbul Fatih şubemizle iletişime geçebilirsiniz.
Öğrencilerimizden Yorumlar
gulce_cansun_bektas
semiha_bektas
button_previous
alican_gedik
DIALOGUE İngilizce Kursu Müdürlüğü'ne...
Yaklaşık on aydır kurumunuza devam etmekteyim. Özellikle belirtmek isterim ki Serkan Teacher gibi hakikaten kendisini öğretmeye adamış öğretmenleriniz var. Bununla birlikte bize her alanda yardımcı olan Kübra Hanım gibi, Orhan Bey gibi personeliniz var. Olması gerektiği gibi bir İngilizce kursuna sahip olduğumu düşünüyorum.
İngilizce eğitimimi deneyimli ve öğretmeyi kendine esas amaç edinen öğretmenleri ve güler yüzlü personeliyle bana sunan DIALOGUE'a teşekkürler.
Alican GEDİK (Serbest Meslek)
button_next
Referanslarımızdan Bazıları
İSTANBUL
FATİH
Akdeniz Cad. No:69
(0212) 621 7062
fatih@dialogue.com.tr
İSTANBUL
BAŞAKŞEHİR
5. Etap 2. Kısım Başakcenter AVM
(0212) 217 3434
basaksehir@dialogue.com.tr
TÜRKİYE
KURUMSAL
Akdeniz Cad. No:69
(0212) 570 3060
kurumsal@dialogue.com.tr
Haritada görmek istediğiniz şubeyi tıklayın
chat CANLI DESTEK
Yeni Mesaj
-

Tüm Hakları Saklıdır. | Copyright© 2019 Dialogue İngilizce Almanca Yabancı Dil Okulları
comodo_SSL